Apartmány 
Králíky

Jiří Matoušek; ul. 5. května 417, Králíky 561 69

Tel.: 465 631 956; mobil: 604 40 15 15; mailto: pa.mat@seznam.cz

 

dům, dům (pohled ze zahrady), kuchyň, obývací pokoj, ložnice, podkroví

 

Apartmány se nacházejí ve velkém zrekonstruovaném privátním domě na okraji podhorského městečka Králíky (5 tis. obyvatel). Oblast je obklopená horami. Králický Sněžník (1424 m) je třetím nejvyšším pohořím v ČR, pod vrcholem pramení řeka Morava. Králicko je bohaté na přírodní a kulturní památky, avšak turisticky doposud málo dotčené. Centrum města se supermarketem, obchody, restauracemi, bankami atd. je vzdáleno 5 min. chůze. Součástí Králík je hraniční přechod Dolní Lipka.

V zimě nabízí Králicko ideální podmínky pro sjezdové a běžecké lyžování. Lyžařský areál Dolní Morava leží v nadmořské výšce 700-1140 m. Černá sjezdovka je považována za nejprudší v ČR (homologace FIS), umělé osvětlení a zasněžování, snowboardpark, lyž. školy, půjčovny lyží, dětské vleky, skibus, celkem 4 000 m sjezdových tratí. V širokém okolí Králík se nacházejí upravené běžecké tratě.

V létě je Králicko ideální pro pěší, horskou nebo cyklistickou turistiku. Jednou z největších atrakcí je pevnostní systém ze 30. let a vojenské muzeum, poutní místo Hora Matky Boží s rozsáhlým klášterem (17. st.), přehradní nádrž Pastviny vybudovaná v údolí Divoké Orlice, rozsáhlé lesy, čisté prostředí, koupaliště. Dobrým tipem mohou být výlety do Polska (Klodzko, Wroclaw, Otmuchowská jezera).

Více o Králicku na http://www.kraliky.cz/

Výhody

·        parkování v zahradě

·        přátelské prostředí

·        vhodné i pro rodiny s dětmi, 50% slevy pro děti do 10ti let

·        samostatná společenská místnost – klubovna s minibarem

·        okolí bohaté na kulturní a přírodní památky

·        majitel ochotně poskytne podrobnější informace o možnostech výletů, příjemných restaurací atd.

Apartmán – přízemí

Prostory jsou po celkové rekonstrukci. Apartmán má samostatný vchod. K dispozici je prostorná plně vybavená kuchyň (lednice s mrazákem, plynový sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, kávovar), s jídelním koutem a dvěma válendami, obývací pokoj (křesílka, konferenční stůl, rozkládací gauč, TV SAT), ložnice (2 válendy rozkládací dvojlůžko, velkým francouzským oknem je možno vejít do zahrady) a prostorná koupelna s WC.

Pro společné posezení je k dispozici stylově zařízená místnost klubového typu s minibarem, lednicí, el. vařičem, rychlovaznou konvicí. Klub má samostatný vchod, pánské a dámské WC, umývárnu, TV.

Apartmán – 1. poschodí

Prostory jsou po celkové rekonstrukci, sestávají se ze dvou samostatných pokojů. V prvním z nich se nachází kuchyňská linka s kompletním vybavením vč. lednice, el. dvojvařiče, rychlovarné konvice, kávovaru, jídelní stůl a židle, 2 postele a rozkládací gauč. Ve druhém pokoji je dvojlůžko, válenda, rozkládací křeslo, konferenční stolek, křesla a TV. Každý z obou pokojů má svoji vlastní koupelnu a WC.

Pro společné posezení je k dispozici stylově zařízená místnost klubového typu s minibarem, lednicí, el. vařičem, rychlovaznou konvicí. Klub má samostatný vchod, pánské a dámské WC, umývárnu, TV.

Cena: 240 Kč na osobu a noc, děti do 10ti let sleva 50%